صنایع میرآب

سیستم گرمایش مستقل استخر

راه های مناسب گرمایش استخر:
دمای آب استخر یکی از دغدغه های شناگران و صاحبان استخرهای خصوصی است. دمای آب مناسب یکی ازعوامل مهمی است که حس مطبوع شنا را برای شناگران به ارمغان می آورد.
رساندن دمای استخر به دمای مناسب و استاندارد مسئله بسیار مهمی است که هرفرد موقع ساخت استخر باید توجه کافی را به آن داشته باشد.دراین مقاله سعی برآن داریم تا با روش های معمول گرمایش استخر، مزایا و معایب هریک از این روش ها آشنا شویم.

1) روش استفاده از مبدل حرارتی و دیگ:
مبدل های حرارتی تجهیزات گرمایشی هستند که پس از دیگ گرمایشی قرار می گیرند و بوسیله انتقال حرارت بین آب داغ دیگ و آب استخر موجب افزایش دمای آب استخر می شوند و بتدریج گرم می کنند. گرمایش اولیه این روش از سه روز تا یک هفته است.
طراحی این مبدل ها بصورت لوله و پوسته می تواند باشد و جنس آنها در انواع مختلف چدن، آلومینیوم، استیل و….می باشد.
درروش استفاده از مبدل های حرارتی باید ظرفیت حرارتی محاسبه شده و دیگ حرارتی مناسب برای سیستم انتخاب شود.
تجهیزات مورد نیاز استفاده در روش مبدل حرارتی:
دیگ گرمایشی- مبدل حرارتی – پمپ – پمپ سیرکولاتور خطی – منبع انبساط – شیر فلکه

2) روش هیتر برقی:
در این روش از جریان الکتریکی برای گرم کردن آب استفاده می شود. سازوکارهای هیترهای برقی به این صورت است که با داغ شدن المنت های حرارتی توسط انرژی الکتریکی در ابتدا سیم پیچ های داخلی گرم شده و سپس آب اطراف سیم پیچ گرم می شود.
مهم ترین عیب این نوع روش گرمایش مصرف بالای برق توسط هیتر است که برای گرم کردن استخرهای کوچک استفاده می شود . همچنین در این روش استخر به آرامی گرم می شود و بازدهی نسبتا پایینی دارد.

3) سیستم گرمایش زمینی ( مستقل میراب ) : این نوع دیگ های گرمایشی بصورت تمام استیل روتیشنال بصورت مستقل و بدون نیاز به سیستم های موتورخانه ای و مبدلینگ توانایی افزایش دمای آب تا 80 درجه سانتیگراد در داخل استخر را دارد.
در این روش گرمایش اولیه استخر 18 ساعت است که در مقایسه با روش مبدلینگ که حدود 7روز است یک زمان خیلی کمی محسوب می شود. به همین دلیل مصرف انرژی پایین تری نسبت به سیستم های سنتی و موتورخانه ای دارد.

سایرمزایای استفاده از سیستم های گرمایش مستقل :
مصرف انرژی پایین نسبت به سیستم های سنتی و موتورخانه تا یک دوم و کاهش هزینه هایی اجرایی تا یک چهارم
کار بصورت کاملا مستقل و ابعاد بسیار کوچک برای اولین بار در ایران
متریال استیل صنعتی و راندمان گرمایشی بسیار بالا تا 12 برابر در مقایسه با سیستم دیگ های فولادی و چدنی سیستم های سنتی و موتورخانه
بدون افت فشار در دبی پمپ تصفیه و بدون کاهش کیفیت آب

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.