صنایع میرآب

دستگاه زلال ساز استخر

روش های ضدعفونی آب استخر:

انتخاب روش مناسب برای ضدعفونی کردن آب استخر از مهم ترین چالش های صاحبان استخرمی باشد.حفظ سلامتی و ایمنی استخراز مسائل اساسی استخرهای عمومی و خصوصی است. عدم ضدعفونی مناسب و مداوم استخر می تواند باعث بروز بیماریهای مختلف پوستی و گوارشی برای شناگران شود. درهنگام انتخاب روش مناسب برای ضدعفونی باید کم ضررترین و اثربخش ترین روش را برای ضدعفونی استخر انتخاب کرد.

دراین مقاله شما را با چند روش معمول ضدعفونی استخر آشنا می کنیم.

 

استفاده از کلر:

از معمول ترین روش های ضدعفونی استخراستفاده ازکلرمی باشد.این ماده عوامل بیماری زا و میکروب را ازبین می برد و همچنین باعث ازبین بردن جلبک می شود.استفاده از میزان کلر باید حساب شده باشد تاضررهای شیمیایی زیادی برای شناگران ایجاد نکند .براساس استانداردهای ملی و بین المللی غلظت مناسب کلردرآب استخردرمحدوده 1 الی 3میلی گرم برلیتراست.

کلراستخر درشکل های مختلف ارائه می شود:

قرص کلر – کلرمایع – گاز کلر – پودر کلر

از معایب استفاده از کلرمی توان به این نکته اشاره کرد که این ماده موجب سوزش پوست و چشم شناگران می شود و      فراورده های مختلف کلر در آب استخر موجب بروز مشکلات تنفسی می شود.

 

استفاده از کلرزن خطی:

استفاده از کلرزن خطی یکی از روش های اصولی افزودن کلر به آب استخر است که به صورت اتوماتیک عمل می کند.

کلرزن خطی درمسیر برگشت آب به استخر قرارگرفته و موقع عبورآب از کلرزن، مقداری کلروارد آب استخر می کند.

کلرزن خطی بعد از فیلتر تصفیه، پمپ وهیترها قرار می گیرند تاباعث بروز مشکلات در سیستم تجهیزات استخر نشود.

 

استفاده از کلرزن نمکی:

این روش با استفاده از ژنراتور نمک به طور خودکار نمک موجود در آب را می گیرد و با فعالیت های شمیایی آن را تبدیل به کلر و ماده ضدعفونی کننده آب می نماید. این کلرزن ها بصورت اتوماتیک عمل می کنند.

 

دستگاه ازن زن:

ازن یک گاز با فرمول شیمیایی () است که از ترکیب یک اتم ناپایداراکسیژن با مولکول اکسیژن بدست می آید. نحوه عملکرد این دستگاه به این صورت است که اکسیژن هوا گرفته می شود و توسط لامپ فرابنفش موجود در دستگاه مولکول اکسیژن به ازن ناپایدار تبدیل می شود و بعد از ترکیب با مولکول اکسیژن ازن تشکیل شده و به آب استخر تزریق می شود.

ازن یک اکسید کننده بسیار قوی است که تمام میکروارگانیسم ها مانند جلبکها،باکتری ها و… را ازبین می برد و خاصیت ضدعفونی کننده آن 100 برابر بیشتر از کلر است!

ولی ازن به دلیل دارابودن مولکولهای ناپایداربه تنهایی کاربرد ندارد و باید در کنار کلرزن استفاده شود که مقدارکمی کلر به آب استخر تزریق شود.

 

 

 

دستگاه زلال ساز و ضدعفونی کننده آب استخر ( دستگاه کلیرواتر clea water):

این دستگاه که تولید وثبت اختراع شرکت میراب پژوه زلال می باشد با ساختار برد الکترونیکی با استفاده از تغذیه برق شهری 220 ولت راه اندازی شده و توسط یک نازل آلیاژ ترکیب مس و نقره عمل ضدعفونی را انجام میدھد.ساختار کارکرد این دستگاه به این صورت است که با فرمان برد دستگاه به نازل نصب شده در مسیر تصفیه با تولید میدان گریت وال تمامی تک سلولیھا،باکتری ھا،قارچ ھای موجود در مسیر تصفیه  را از بین برده و با توجه به وجود آلیاژ مس و نقره و تولید سولفات مس و نقره آب استخر را آبی،ضدعفونی کرده و در نتیجه مقدار مصرف کلر و مواد شیمیایی را به یک دهم کاھش داده و لذا عوارض مواد شیمیایی چون کلرمانند ریزش مو،سوزش چشم،خارش پوست و مشکلات تنفسی را از بین میبرد.  مصرف برق این دستگاه بسیار پایین بوده و معادل مصرف یک شارژر موبایل برق مصرف می نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.